TwiLiqhT
[url=http://multioyun.forum.st/profile.forum?mode=registerDevlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var 112[/url]
TwiLiqhT
[url=http://multioyun.forum.st/profile.forum?mode=registerDevlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var 112[/url]
TwiLiqhT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwiLiqhT

VamPiRé

AnasayfaKapı*Latest imagesKayıt OlGiriş yap

Devlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var

YazarMesaj
tur-beyler
-->KAPI DIŞARI!! [bAnNeD]<--
-->KAPI DIŞARI!! [bAnNeD]
tur-beyler

Devlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var Empty
MesajKonu: Devlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var   Devlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var EmptyC.tesi Ağus. 08, 2009 8:49 pm

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, üretim sürecine yeni insanları almak için çok sayıda cesur yatırımcıya ve girişimciye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kavaf, bir dizi inceleme, ziyaret ve açılışlarda bulunmak için Denizli'ye geldi. Önce Denizli Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Kavaf, daha sonra İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Bereketli Mahallesi'ndeki Pekdemir Çiftliği Alışveriş Merkezi'nin 32. mağazasının açılışına katıldı. Açılışta AK Partili milletvekilleri Mehmet Salih Erdoğan, Mehmet Yüksel ve Mithat Ekici, Vali Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Müftüsü Mehmet Köse ve çok sayıda vatandaş da bulundu.

Açılış töreninde konuşan Halil Pekdemir, beş kat olarak planlandıkları mağazanın 2 bin 700 metrekarelik birinci katını hizmete açtıklarını söyledi. Denizli'de 30 yıldan bu yana market işlettiklerini, ilçelere kadar birçok mahalle ve semtte 32 market açmayı başardıklarını belirten Pekdemir, "Mağazamız, toplam 6 bin 500 metrekare üzerine oturuyor. Bunun 10 bin 800 metrekaresi kapalı. Ayrıca 400 araçlık otoparkımız da var. Mağazamızın yapımı için 4 milyon lira harcandı. Burada 50, bütün mağazalarımızda ise toplam bin kişiye istihdam sağlıyoruz." dedi. Şehrin her noktasında hizmet götürmeyi amaçladıklarını kaydeden Pekdemir, Bereketli Mağazası'nın 10 ayda hazırlanarak hizmete açıldığını anlattı.

Bakan Aliye Kavaf ise yüzde 60 genç nüfusa sahip Türkiye'de yeni istihdam alanları oluşturmanın önemli olduğunu vurguladı. Devlet Bakanı, "Mağazalarda daha çok kadının istihdam edilmesini istiyorum. Yatırımda gözünü budaktan sakınmayan Pekdemir ailesinin yeni mağazalarının açılışlarında da bulunmak istiyorum. Üretim sürecine yeni insanları katmak için çok sayıda cesur yatırımcı ve girişimciye ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Müftü Köse'nin yaptığı duayla Bakan Kavaf ve diğer protokol üyeleri, alışveriş merkezinin açılış kurdelesini keserek içeriye girdi. Bu sırada kapıda izdiham yaşandı.

Bu arada Bakan Kavaf, çıkışta gazetecilerin, işadamı Halis Toprak'ın kendisinden 54 yaş küçük bir kızla evlenmesiyle ilgili sorusuna, iki elini kaldırarak cevap vermek istemediğini belirtti.

Devlet Bakanı Kavaf: Cesur Yatırımcıya ve Girişimciye İhtiyaç Var
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peru Devlet Başkanını Taşıyan Uçak Acil İniş Yaptı