TwiLiqhT
[url=http://multioyun.forum.st/profile.forum?mode=register55 az geldi 150 olsun! 112[/url]
TwiLiqhT
[url=http://multioyun.forum.st/profile.forum?mode=register55 az geldi 150 olsun! 112[/url]
TwiLiqhT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwiLiqhT

VamPiRé

AnasayfaKapı*Latest imagesKayıt OlGiriş yap

55 az geldi 150 olsun!

YazarMesaj
tur-beyler
-->KAPI DIŞARI!! [bAnNeD]<--
-->KAPI DIŞARI!! [bAnNeD]
tur-beyler

55 az geldi 150 olsun! Empty
MesajKonu: 55 az geldi 150 olsun!   55 az geldi 150 olsun! EmptyPerş. Ağus. 13, 2009 2:55 pm

Fenerbahçe yönetim kurulu bilet fiyatlarını açıkladı; Kale arkası 55 TL, diğer bölümleri yazmıyorum bile varın siz hesap edin!! Bence bu rakamlar çok düşük, 150 TL olması lazım ki kimse gelmesin, şeref tribünü, federasyon gözlemcisi ve temsilcileri maç seyretsin!!

Eldeki taraftar potansiyelini kullanamamak bu olsa gerek. Fenerbahçe'ye futbolcudan önce akıl transferi lazım. Zihinlere durgunluk verecek bu kararlar nasıl alınıyor merak ediyorum. Türkiye'de ekonomik krizin ortasındayız. İnsanlar işsiz, ya da maaşları kesintiye uğramış, tatil yapamaz dışarıda yemek yiyemez hale gelmişler. Kiralar düşüyor, enflasyon keza öyle, tek eğlenceleri tek lüksleri belki de futbol ve Fenerbahçe. Ancak oradan da bir darbe geliyor. Bakın emekli aylıkları, 6 aylık enflasyon tahminleri çerçevesinde iki kademede %4,89 ve %3,76 zamlanıyor. Memur ve sözleşmeliler de %4 ve %4,5 civarı zam alacak. Türkiye'de şartlar bu iken kulümüzün herhalde Jüpiter'de yaşayan yöneticileri bilet fiyatlarına %35 oranında zam yapmış, Bravo!

Size aşağıda bir link koyuyorum İtalya şampiyonu Inter kulübünün sezonluk bilet fiyatlarını gösteren tablo, vaktiniz varsa bir inceleyin. Rakamlar avro cinsindendir, 14 avrodan başlayan bilet fiyatlarını hepiniz göreceksiniz. Tekrar hatırlatıyorum orası İtalya ve şampiyon Inter kulubünün bilet fiyat tablosu. Türkiye'de kişi başına düşen milli gelir AB ülkeleri ortalamalarının dörtte biri, yazık ki ne yazık!!

Gelelim Türkiye'deki rakiplere; bakıyoruz G.Saray'ın kale arkası biletleri 35 TL'ye satılıyor. Üstelik 22.500 kapasiteli küçücük statları var, ayrıca kapalı ve numaralısı neredeyse tamamen kombine satılmış. Her maç için satacağı bilet sayısı 10.000'i geçmez. Fenerbahçe'nin ise bu sene 52.000 kişilik stadının tribünlerini doldurması lazım ve şu ana kadar satılan kombine sayısı 20.000. Bu resmen Fenerbahçe'ye ve taraftarına yapılan bir haksızlıktır. Yönetiminin çok acil yapılan hatadan vazgeçmesi gerektiğine inanıyorum, takımın ihtiyacı olan birinci faktör motivasyondur, bu da dolu tribünler ve çoşkulu bir taraftar kitlesi ile olur.

Adaletsizlik yönünün dışında bence ticari yönden de yanlış bir karar. Optimum değerlere bilet satmazsanız hiç kimse gelmez, halbuki taraftarın alabileceği rakamlarda kalınırsa o zaman satacağınız bilet sayısını da artırmış olursunuz. Kendimi yöneticilerin yerine koyuyorum ve işin mantığını anlamaya çalışıyorum, bilet fiyatlarının bu denli yüksek olmasının tek mantığı olabilir o da insanların gözünü korkutarak kombine almaya teşvik. Eğer bu mantıkla yapılıyorsa yine yanlış, 55 TL'yi veremeyen 600 TL kombine bilet parasını hiç veremez. Ayrıca sezonluk kart almaya niyeti varsa 55 TL den korkup almayacaktır, ancak karşılayacak maddi durumu varsa alacaktır.

Umarım birileri uyanır da yanlıştan acilen dönülür.

Rizespor maçına da birkaç cümle ile değinirsek çok iyi bir hazırlık maçı oldu diyebiliriz. Topuz ve Deivid istekliydiler, yalnız Mehmet Topuz forvet arkasında oynama ısrarında olursa Alex'in varlığında iki sene kenarda bekleyecek demektir, bu konuya dikkat. Topuz için alternatif çözüm yaratılmalı! Bilica tam bir saatli bomba, havadan çok iyi ama geriden çıkışlarda riskli oyunu başına işler açabilir. Deniz çok şaşırtıcı bir biçimde orta sahanın sağında oynamasına rağmen çok iyi oynadı, formda ve güçlüydü. Uğur Boral gerçek bir kulübe oyuncusu. Ani parlamalarıyla eskisi gibiydi, takıma sonradan girdiğinde canlılık verir, çok güzel bir gol attırdı.

55 az geldi 150 olsun!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sırtında Bıçakla Hastaneye Geldi
» Slm Olsun Arkadaşlar
» Ayben - Aşk Olsun
» Lanet Olsun
» Ceza - Alem Olsun