TwiLiqhT
[url=http://multioyun.forum.st/profile.forum?mode=registerSigara İçiLmez TabeLası 112[/url]
TwiLiqhT
[url=http://multioyun.forum.st/profile.forum?mode=registerSigara İçiLmez TabeLası 112[/url]
TwiLiqhT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwiLiqhT

VamPiRé

AnasayfaKapı*Latest imagesKayıt OlGiriş yap

Sigara İçiLmez TabeLası

YazarMesaj
stéphén
ღ°•.♥.•°ღ £N $ÜP£R ÄÐMÍN ღ°•.
ღ°•.♥.•°ღ £N $ÜP£R ÄÐMÍN ღ°•.
stéphén

Sigara İçiLmez TabeLası Empty
MesajKonu: Sigara İçiLmez TabeLası   Sigara İçiLmez TabeLası EmptySalı Ağus. 04, 2009 7:57 pm

Sigaraya içilmesini istemediğiniz çalıştığınız yerde ya da odanızda bir tabela yapmak istiyorsanız bunun için google’de böyle bir görsel bulmak zorundasınız ve bulduğunuz sonuçlar sizi pek tatmin etmeyebilir. Daha özgün çalışmalar istiyorsanız bunu kendiniz yapmalısınız. İşte bu dersimizde sigara içilmez tabelasının naısl yapıldığını adım adım anlatacağız.
Sigara İçiLmez TabeLası 1800136-35b
Adım1) 300×300 pixel 300 resolution değerlerinde bir dosya açıyoruz.
Sigara İçiLmez TabeLası 1799731-b30
Adım2) Şimdi bir adet sigara görseline ihtiyacımız var isterseniz bunu kullanabilirsiniz ya da Google Grafiklerde “cigarette” olarak arama yaparak başka görsellere ulaşabilirsiniz. Ben bunu seçtim:
Sigara İçiLmez TabeLası No_smoking
Adım3) Sigara layer’ımızın üzerine yeni bir layer oluşturup Eliptical Marquee Tool Sigara İçiLmez TabeLası 13 ile bir yuvarlak çiziyoruz. (Shift tuşuna basılı tutarak yuvarlak yaparsanız orantılı tam bir daireye sahip olursunuz)
Sigara İçiLmez TabeLası No_smoking1
Adım4) Paint Bucket Tool Sigara İçiLmez TabeLası 5 yani boyama aracımızı seçip (Kısayol tuşu: G) kırmızı renkle (ff0000) yuvarlağımızın içini boyuyoruz.
Sigara İçiLmez TabeLası No_smoking2
Adım5) Select menüsünden -> Modify -> Contract seçeneğine girip Contract değerini 20 pixel (kırmızı çerçeveyi daha kalın isterseniz rakamı büyültebilirsiniz) veriyoruz. Ardından delete (del) tuşuna basıp, kırmızı çerçevemizi oluşturmuş oluyoruz.
Sigara İçiLmez TabeLası No_smoking3
Adım6) Yeni bir layer daha açıp bu sefer Rectangular Marquee Tool Sigara İçiLmez TabeLası 1 ile çerçevemizin tam ortasına iki tarafı da birleştirecek bir çubuk çiziyoruz. Ve sonra yine içini kırmızıya boyuyoruz.
Sigara İçiLmez TabeLası No_smoking4
Adım7) Move Tool‘u seçip Sigara İçiLmez TabeLası 24 (Kısayol tuşu: V) çubuğumuzun kenarlarında döngüsel oklar çıktığında çubuğumuzu yasaktır işaretini oluşturmak için döndürüyoruz.
Sigara İçiLmez TabeLası No_smoking5
Adım8) Güzel bir font seçip (Örnekteki fontun adı: Myriad Pro) artık duyurumuzu yapabiliriz. “Sigara İçmek Yasaktır” , “Sigara İçilmez” …v.s.
Sigara İçiLmez TabeLası 1800136-35b

Sigara İçiLmez TabeLası Wol_errorResmin orjinal boyunu görmek için buraya tıklayın.
Sigara İçiLmez TabeLası 8cfb17ca423f9085838bcf3a057d12a4jpg

Sigara İçiLmez TabeLası Wol_errorResmin orjinal boyunu görmek için buraya tıklayın.
Sigara İçiLmez TabeLası Sigara_icilmez_tabelasi

Sigara İçiLmez TabeLası
1 sayfadaki 1 sayfası